Umywalki ścienne

Jest 51 produktów.

Pokazano 1-24 z 51 pozycji
Aktywne filtry

Filtruj według

Marka keyboard_arrow_down

Marka keyboard_arrow_down

Cena keyboard_arrow_down

Cena keyboard_arrow_down

  • 201,00 zł - 7 631,00 zł

Kolor ceramiki keyboard_arrow_down

Kolor ceramiki keyboard_arrow_down

Materiał. keyboard_arrow_down

Materiał. keyboard_arrow_down

Szerokość umywalki keyboard_arrow_down

Szerokość umywalki keyboard_arrow_down

Umywalki ścienne

Jedne z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych – większe lub małe umywalki łazienkowe ścienne prostokątne czy też owalne oszczędzają przestrzeń, którą można wykorzystać na toaletkę lub szafkę do przechowywania akcesoriów pielęgnacyjnych i kosmetyków. Dostępne są w wielu stylach, rozmiarach i kolorach, dzięki czemu w łatwy sposób można wybrać model idealnie pasujący do aranżacji wnętrza. Różne opcje zastosowanych materiałów, wykończenia i sposobów montażu pozwalają na dużą dowolność w planowaniu wystroju każdego pomieszczenia.

Umywalki łazienkowe ścienne – uniwersalny i praktyczny wybór

Wciąż popularna, uniwersalna umywalka ścienna prostokątna lub półokrągła jest oferowana w różnych wersjach, od tradycyjnej, eleganckiej, białej ceramiki po nowoczesne modele szklane. Wraz z właściwie dobranym rodzajem baterii tworzą one gustownie prezentujące się i wygodne w użytkowaniu konstrukcje. Pozostawiają zazwyczaj miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów łazienkowych nad lub pod zlewem. Jego górna część przylega do ściany, a umieszczone pod nią rury są najczęściej odsłonięte. Dzięki takiemu rozwiązaniu można je szybko i łatwo zainstalować lub wymienić. Ponadto, dzięki wiszącej konstrukcji, podłoga jest łatwa do czyszczenia.

Pod komorą można zainstalować szafkę łazienkową lub kolumnę ceramiczną, aby zapewnić więcej opcji przechowywania akcesoriów lub ukryć odsłoniętą instalację hydrauliczną.

W ciasnych, niewielkich pomieszczeniach prostokątna, mała umywalka ścienna często jest montowana w rogu. Konstrukcja narożna pozwala na maksymalizację przestrzeni kąpielowej.

Na czym polega wszechstronność umywalki ściennej?

Nieco bardziej uniwersalne niż inne rodzaje zlewów, prostokątnemałe umywalki ścienne można zamontować na dowolnej, dostosowanej do potrzeb użytkowników wysokości. Taka zaleta ma znaczenie, jeśli z przestrzeni łazienkowej korzysta wiele osób. W takiej sytuacji komfortową i atrakcyjną pod względem estetyki opcją jest instalacja dwóch, najlepiej identycznych modeli. Jeśli do dyspozycji jest mała przestrzeń, warto zdecydować się na większą wersję z dwiema komorami i oddzielnymi bateriami.

Umywalki ścienne – jedne z najłatwiejszych w montażu

Zajmujące mało miejsca i łatwe w instalacji, prostokątne bądź owalne, małe umywalki ścienne często można znaleźć w niewielkich pomieszczeniach, w wynajmowanych lokalach oraz wnętrzach przygotowanych dla gości. Ponadczasowe modele, reprezentujące jedne z najstarszych stylów w armaturze łazienkowej, świetnie sprawdzają się także w nowoczesnych projektach. Ich uniwersalny wygląd znajduje nadal wielu zwolenników, a montaż jest na tyle prosty, że bywa wykonywany we własnym zakresie. 

Oprawy są zwykle mocowane bezpośrednio do ceramicznej umywalki ściennej, aczkolwiek można je łatwo wymienić na inne, jeśli zajdzie potrzeba dopasowania ich do nowego wystroju łazienki.