Porady, pomysły, inspiracje.

Kolor zielony w łazience

Zielona barwa to powrót do natury, tęsknota za przyrodą. Kolor zielony dodaje energii i świeżości, a także uspokaja. Chcąc urządzić łazienkę, warto zatem zdecydować się na wprowadzenie koloru zielonego. Czas przecież tam spędzony powinien być pełen relaksu i odprężenia. Szeroka paleta barw odcienia zielonego przywodzi na myśl wielorakie skojarzenia - od soczystej limonki, przez zieleń neonową, aż do zieleni świeżej wiosennej trawy, na głębokiej butelkowej zieleni kończąc. Planując urządzanie łazienki możemy postawić na całe powierzchnie pokryte kolorem zielonym lub o wiele subtelniejsze dodatki, które jedynie dodadzą zielonego akcentu.

label
remove_red_eye 12 odsłony

Złota łazienka

Złoto kojarzy się z luksusem i prestiżem. Coraz częściej wykorzystuje się jego kolor w aranżacjach wnętrz w celu wprowadzenia do nich elegancji i nadania im nowego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być łazienka ze złotymi dodatkami, niezależnie od jej metrażu. Bardzo ważne jest to, aby wystrój był dobrze przemyślany, bez efektu przytłoczenia. Wystarczy przykładowo złota bateria, rama lustra, wieszaki, uchwyty czy podręczne akcesoria łazienkowe typu mydelniczka. Jak w takim razie uzyskać pożądany efekt?

label
remove_red_eye 16 odsłony

Kontrast dla ponadczasowej bieli

Czerń, wiele osób boi się jej nadmiaru w swoim domu. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem jeśli zestawisz ją z odpowiednimi dodatkami i w przemyślany sposób dodasz oświetlenie, czarna łazienka może być przyjemna w odbiorze i wyglądać niezwykle stylowo.

label
remove_red_eye 63 odsłony