Porady, pomysły, inspiracje

Minimalizm w łazience

Minimalistycznie zaaranżowane łazienki, oprócz aspektu estetycznego, mają również stronę praktyczną: są po prostu wygodne w utrzymaniu. Nieduża ilość wyposażenia oraz wysoki poziom funkcjonalności sprawiają, że sprzątanie jest proste, szybkie i wygodne.

label

Łazienka w stylu loftowym

Styl loftowy został zapoczątkowany, gdy wielkie przestrzenie poprzemysłowe zaczęto przerabiać na wnętrza mieszkalne. Początkowo, działania takie podejmowali głównie artyści, jednak boom na styl loftowy w krótkim czasie opanował również innych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Nie trzeba było wiele czasu, by również inne kraje oszalały na punkcie tego typu urządzania wnętrz. Jednak o czym pamiętać, by stworzyć perfekcyjną łazienkę w stylu loftowym?

label

Wanna z funkcją chromoterapii

Męczący tydzień w pracy niejednokrotnie może dać znać o sobie uporczywym bólem kręgosłupa, a także dużym, chronicznym zmęczeniem. Codzienny natłok obowiązków oraz zimna, wietrzna pogoda sprawia, że każdy z nas zaczyna marzyć o SPA. Na czym polega chronoterapia? Jakie korzyści płyną z tego zabiegu?

label

Łazienka w stylu boho

Początki stylu boho sięgają XVII — wiecznej Francji. Pomimo upływu czasu nadal znajduje on swoich zwolenników zarówno w modzie, jak i we wnętrzach. Boho pochodzi od słowa la bohème co z francuskiego oznacza cyganerię — artystów żyjących według własnych zasad. Po rewolucji francuskiej wielu z nich straciło swój majątek, co zmusiło ich do minimalistycznego stylu życia, przeciwstawnego do ówcześnie panujących norm. Artyści nosili zatem luźne, często zniszczone i niemodne ubrania, a wnętrza urządzali dostępnymi przedmiotami, nie zważając na modę. To, co było dla nich najważniejsze to swoboda w tworzeniu, niezależność i ... wolność.

label

Łazienka w stylu glamour

Gdyby aranżacyjny styl glamour przyrównać do smacznego i wykwintnego dania, to w jego skład wchodziłyby przepych, nowoczesność, elegancja i... odrobina klasyki. Co więcej, ta forma stylizacji wnętrz, charakteryzuje się olbrzymią transparentnością. Oznacza to, że można za jej pomocą przyozdobić każdy rodzaj wnętrza, w tym łazienkę. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowie niniejszy poradnik.

label

Jak dobrać rośliny do łazienki?

Zanim przejdziemy do tego, jakie kwiaty w łazience będą odpowiednim wyborem, najpierw należy zdać sobie sprawę z tego, dlaczego w ogóle warto je w tym pomieszczeniu uprawiać.

label

Jak dobrać lustro do łazienki?

Podczas wyposażania nowej łazienki trzeba zwrócić uwagę na naprawdę wiele jej elementów. Ogromną koncentrację trzeba przyłożyć do zastosowanych mebli, do użytego oświetlenia, w tym oczywiście do jego barwy. Co jednak równie istotne, a może nawet najważniejsze, łazienka musi być wyposażona w dobre lustro. Od razu jednak nasuwa się pytanie, co to znaczy, że będzie ono dobre? Jak je dobrać, aby spełniało swoje zadanie możliwie jak najlepiej?

label

Kolor zielony w łazience

Zielona barwa to powrót do natury, tęsknota za przyrodą. Kolor zielony dodaje energii i świeżości, a także uspokaja. Chcąc urządzić łazienkę, warto zatem zdecydować się na wprowadzenie koloru zielonego. Czas przecież tam spędzony powinien być pełen relaksu i odprężenia. Szeroka paleta barw odcienia zielonego przywodzi na myśl wielorakie skojarzenia - od soczystej limonki, przez zieleń neonową, aż do zieleni świeżej wiosennej trawy, na głębokiej butelkowej zieleni kończąc. Planując urządzanie łazienki możemy postawić na całe powierzchnie pokryte kolorem zielonym lub o wiele subtelniejsze dodatki, które jedynie dodadzą zielonego akcentu.

label

Złota łazienka

Złoto kojarzy się z luksusem i prestiżem. Coraz częściej wykorzystuje się jego kolor w aranżacjach wnętrz w celu wprowadzenia do nich elegancji i nadania im nowego charakteru. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być łazienka ze złotymi dodatkami, niezależnie od jej metrażu. Bardzo ważne jest to, aby wystrój był dobrze przemyślany, bez efektu przytłoczenia. Wystarczy przykładowo złota bateria, rama lustra, wieszaki, uchwyty czy podręczne akcesoria łazienkowe typu mydelniczka. Jak w takim razie uzyskać pożądany efekt?

label

Kontrast dla ponadczasowej bieli

Czerń, wiele osób boi się jej nadmiaru w swoim domu. Jednak nic bardziej mylnego, bowiem jeśli zestawisz ją z odpowiednimi dodatkami i w przemyślany sposób dodasz oświetlenie, czarna łazienka może być przyjemna w odbiorze i wyglądać niezwykle stylowo.

label